Aktuality

Študenti farmácie pomáhajú lekárňam

ŠTUDENTI FARMÁCIE

Študenti farmácie pomáhajú lekárňam

My, študenti farmácie, si úplne uvedomujeme závažnosť momentálnej situácie na Slovensku a vo svete. Nechceme preto stáť bokom a chceme podať pomocnú ruku lekárňam, ktoré ju potrebujú.

Si študent farmácie na Slovensku alebo si Slovák študujúci farmáciu v Česku?
Chceš pomôcť?

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

Tak vyplň tento formulár: http://bit.ly/2IMULAJ

 

Kde všade potrebujeme tvoju pomoc?

Pre zobrazenie presnej legendy kliknite na:

Snímka obrazovky 2020-03-30 o 14.44.43

PRE LEKÁRNE

Farmaceutická fakulta UK v Bratislave podporuje iniciatívu svojich študentov ŠTUDENTI FARMACIE POMÁHAJÚ LEKÁRŇAM, aby sa po dohode s lekárňami zapojili do dobrovoľníckej činnosti a pomohli im vo svojom voľnom čase v tejto náročnej situácíi súvisiacej s pandémiou koronavírusu na Slovensku.

Slovenská lekárnicka komora bude zhromaždovať požiadavky zo strany lekární a v prípade záujmu informuje študentov, ktorí o túto činnosť prejavili záujem prostredníctvom formuláru Slovenského spolku študentov farmácie https://forms.gle/MFMEK7FLs48M8DMt7 . Slovenská lekárnicka komora tiež bude viesť zoznam študentov v rozsahu meno, priezvisko, ročník, lekáreň a časový rozsah dobrovoľníckej činnosti vyjadrený v hodinách, ktorý po skončení súčasnej situácie poskytne na vyžiadanie Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave.

Pre zjednodušenie administratívy tejto iniciatívy vám pripájame

DOBROVOĽNÍCKU ZMLUVU

Prosím majte na zreteli, že túto zmluvu bude nutné upraviť pre potreby každej lekárne (vid. text červenou farbou).“

PRE ŠTUDENTOV

Celý projekt vznikol za účelom pomoci lekárenským zariadeniam v dobe pandémie. Ide o dobrovoľnú pomoc lekárňam pri rôznych činnostiach, akými sú príprava IPL a dispenzácia pre skúsenejších, ale aj príjem liekov, pomoc v sklade, sanitácia atď. pre tých, ktorí nemajú odborné skúsenosti.

Berte, prosím, ohľad na to, že vykonávanie tejto činnosti spadá do vášho voľného času a nie je možné nárokovať si za ňu finančné ohodnotenie ani inú odmenu. V prípade nejasností nás, prosím, kontaktujte na sssf@sssf.sk.

Taktiež vás chceme upozorniť, že danú výpomoc musíte vykonávať tak, aby neovplyvnila vašu distančnú výučbu – to znamená vo voľnom čase.

Po dohode so Slovenskou lekárnickou komorou vám budú sprostredkované kontakty na lekárne, ktoré budú výpomoc potrebovať. Môže sa stať, že vás nikto nekontaktuje, v každom prípade ale buďte pripravení, vaša pomoc veľmi pravdepodobne bude vítaná.

Prosíme vás, dávajte si na seba pozor a dbajte na osobné zdravie a zdravie vašich blízkych (na vlastné riziko).

Ďakujeme za váš čas a ochotu!

Previous Article

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *