Aktuality

Reportáž z FPF-DPP 2017

Už po 4. krát sa na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach konala akcia Farmaceuti pre farmaceutov – Dni pracovných príležitostí.

V pondelok 27.3. už tradične podujatie zahájil hlavný organizátor, ktorý všetkých privítal, a prorektorka pre výchovno-vzdelávaciu činnosť prof. MVDr. Zita Faixová, PhD., ktorá sa ujala slova a predostrela vývoj farmácie na UVLF a zároveň štatistiku úspešnosti študentov končiacich na našej Alma mater. Po pani prorektorke nám prezident SLeK PharmDr. Ondrej Sukeľ predstavil Slovenskú lekárnickú komoru ako modernú inštitúciu s tradíciou. Taktiež načrtol príležitosti pre budúcich absolventov, ktorí by sa mohli zamestnať práve v komore.  Pozvanie ozrejmiť študentom život v pracovnom prostredí prijala aj Mgr. Nikola Wolaschková. Jej témou bola pracovná postupnosť z medicínskeho reprezentanta až k produktovej manažérke. Vysvetlila, ako prebiehali pohovory a čo tvorilo jej pracovnú náplň. Do prestávky sme si ešte stihli vypočuť informácie o jednej z rýdze slovenských farmaceutických spoločností ImunaPharm so sídlom v Šarišských Michaľanoch, ktorú predstavila pani Takáčová. Po krátkej prestávke, kde mali zúčastnení možnosť bohatého občerstvenia, sme pokračovali užitočnými informáciami do života. So zaujímavou prednáškou týkajúcou sa etikety na internete a taktiež správnou technikou telefonovania sa predstavila Mgr. Zuzana Kožárová zo SAV. Ako posledný sa predstavil zástupca SKŠF Dominik Grega, ktorý študentom predostrel možnosti zapojenia sa do aktivít EPSA.

Aj keď účasť v prvý deň nebola nadpriemerná, myslíme si, že tí, ktorí prišli a vypočuli si všetky prednášky, sú zase o krok ďalej od tých, ktorí tam neboli. Získali poznatky o tom, čo ich čaká po ukončení štúdia a kde by mohli viesť ich kroky hneď po absolvovaní posledných štátnic.

Druhý deň, teda  28.3. sme zase privítali rôzne farmaceutické spoločnosti zo SR a ČR.  Už od skorého rána sme očakávali prvých účastníkov a postupne sme chystali všetko potrebné. Ako už býva zvykom, aj v tento deň sme dali študentom možnosť rozvíjať svoju osobnosť, čo by v konečnom dôsledku malo uľahčiť rozhodovanie a nájdenie správneho uplatnenia sa. Počet miest na workshop s názvom Progress road kariéry a života bol obmedzený, aby poslucháči mali možnosť lepšej interakcie s lektorom Mgr. Matúšom Draganovským zo SUVko coaching.

Workshopom sme tak odštartovali aj prezentácie spoločností, s ktorými mali študenti možnosť komunikovať aj osobne v priestoroch foayer. Výber mali z viacerých firiem: Lekárne Dr.Max, Servier, Lékárny L95, Pilulka, Benu, Unipharma, Apotheke, SLeK, Zdravie do lekárne. Partnerom podujatia bola taktiež spoločnosť NEOX, ktorá sa venuje klinickému skúšaniu liekov.  Všetci, ktorí sa prišli pozrieť na túto akciu, mali počas celého dňa k dispozícii občerstvenie, o ktoré sa postarala spoločnosť PEPE’S Sueño de Cuba.

Veríme, že mnohí z návštevníkov si našli zaujímavé pracovné pozície, prípadne prax alebo brigádu, a tiež, že spoločnosti našli tých pravých ľudí, aby vyplnili prázdne medzery v ich pracovných miestach. Dúfame, že sa takto stretneme aj o rok, s ďalšími vylepšeniami a hlavne s väčším počtom záujemcov o nové poznatky.

Nabudúce nás čaká už 5. ročník, čo môžeme považovať za malé jubileum.

Tešíme sa na Vás opäť o rok!!                                         

 

SKŠF Tím

Previous ArticleNext Article

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *