Aktuality

Ako bolo na 7.Prelomovom plese?

Ako každoročne, ani tento rok sa nezaobišiel bez už tradičného prelomového plesu tretiakov. ,,Poloviční“  študenti tak prelomili pomyselnú polovicu cesty za svojím cieľom. Tohto roku lámanie farmaceutickej tabletky pripadlo na prvý marcový piatok 3. 3. 2017 o 18:00. Dom umenia naplnila krása ženskosti, mužská elegancia a samotná príjemná atmosféra dodávaná touto budovou. Posledné prípravy sály a organizácie programu na tento večer prebiehali veľmi intenzívne už od rána. No nielen tam bolo rušno. Určite by o tom vedelo rozprávať nejedno dievča, ktoré chcelo byť na plese čo najkrajšie.

Pred začatím veľkolepého večera, pri hlavnom vstupe, vítali tretiaci svojich pedagógov. Chlapci s ružičkou v ruke. Sála sa začala napĺňať. Ľudí pribúdalo. Hlasy sa rozozvučievali všade navôkol. Hudba pomaly tíchla, keď odbilo šesť hodín.
7. Prelomový ples, ktorý sa niesol v znamení šťastnej sedmičky upútal záujem nielen samotných tretiakov, ale spolu s nimi aj ich kamarátov, spolužiakov, partnerov a takisto aj absolventov. Samozrejme nesmeli chýbať ani naši profesori.
Oficiálnu časť večera otvorilo privítanie našou moderátorkou Katkou. Po jej úvodných slovách nasledoval príhovor pani rektorky prof. MVDr. Jany Mojžišovej, PhD., v ktorom nám  pogratulovala k polovici štúdia a popriala všetko dobré do tej ďalšej. Po ňom nastala dlho očakávaná chvíľa – akt tabletkovania. Každý z tretiakov si po vyzvaní svojho mena prišiel prevziať symbolickú tabletku. Na jej odovzdávaní sa podieľali prorektorka prof. MVDr. Zita Faixová, PhD. a prof. MVDr. Jaroslav Legáth, CSc., ktorý spolu s našou spolužiačkou prelomili veľkú tabletku. A tak sme sa ocitli už oficiálne na začiatku cesty našej druhej polovice štúdia.
Na tento akt sme si všetci spoločne pripili. Samozrejme, ako to vždy býva na slávnostných večeroch, nadišiel čas pre tóny viedenského valčíka, ktorými sa nechali unášať naši spolužiaci spolu s pedagógmi. Po skončení všetkých oficiálnych častí nasledovala už len voľná zábava, ktorú nám spríjemňoval DJ PhDr. Juraj Gabzdil. Pomedzi to sa nám predstavila aj tanečná dvojica v zložení Diany Elizabeth Szabovej a jej partnera Mareka Muszku, ktorí predviedli 4 latinské tance. O hudobný zážitok sa postarali šikovné ruky klaviristu Gabriela Lipčeia. Každý okamih večera svojím foťákom zvečňovala Alžbeta Schnürerová. Hladné žalúdky sme naplnili večerou a švédskymi stolmi. Zábavu nám už prerušila iba polnočná tombola, po ktorej sme sa nerušene bavili až do tretej hodiny ráno. Zbehlo to neuveriteľne rýchlo. Určite každému z Vás odporúčam sa tohto plesu bezpochyby zúčastniť.
Na koniec by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať všetkým našim sponzorom za podporu, bez ktorej by nebolo možné túto akciu zorganizovať. Naša vďaka patrí Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, spoločnosti Unipharma – 1. slovenskej lekárnickej akciovej spoločnosti, Slovenskej lekárnickej komore, sietí lekární Dr. Max, mestu Košice a PharmDr. Martinovi Višnanskému, PhD., MBA, MSc.
Pevne veríme, že ste sa počas celého večera dobre bavili a tešíme sa na Vašu účasť aj v nasledujúcom akademickom roku. V mene celého SKŠF želáme tretiakom veľa úspechov do ďalšieho štúdia. Vidíme sa teda o rok 🙂 .

Previous ArticleNext Article

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *