Členstvo v SKŠF

SKŠF NIE JE žiaden zlatý elitný klub pre vyvolených študentov, ktorí majú samé áčka, IQ nad 130 alebo známeho na škole, preto vrelo privítame každého záujemcu z 1. až 5. ročníka F UVLF v Košiciach.
Členom sa môže stať ktorýkoľvek študent farmácie magisterského štúdia alebo doktorand s farmaceutickým vzdelaním študujúcim na UVLF v KE.

Spája nás snaha spestriť štúdium a študentský život na našej alma mater, nech to nie je len o (ne)chodení na prednášky, absolvovaní cvičení a čo najrýchlejšom návrate do rodného domu . Ak máš pocit, že ti niečo chýba alebo chceš niečo zmeniť, spolok vytvára príležitosť a prostriedok na zmenu. Potrebná je len chuť obetovať niečo zo svojho voľného času a vziať kúsoček zodpovednosti na seba.

Buď zmenou, ktorú by si chcel vidieť vo svete.“ (Mahátma Gándhí).

Aktivity spolku sú orientované podľa piatich oblastí záujmu:

Kultúrno-spoločenské aktivity

V súčasnosti táto oblasť predstavuje naše najširšie spektrum aktivít. Jej úlohou je najmä organizovanie spoločenských akcií ako sú plesy a farmakovice. Každoročne organizujeme prelomový ples farmaceutov a farmakovice v Ibiza klub Košice alebo  Jazz klub Košice. Rád/ Rada organizuješ spoločenské podujatia? Nepáčila sa ti posledná farmakovica alebo ples a predstavoval/a by si si to inak? Nech sa páči, sem do tejto sekcie a môžeš to zlepšiť.

Vzdelávacie aktivity

Zameraním tejto časti je usporiadanie odborných seminárov, prednášok, workshopov a pod. na rôzne farmaceutické i nefarmaceutické témy, ktoré môžeme označiť ako edukatívne, vzdelávacie. Zaujíma ťa niektorá téma,  ktorej sa málo venuje a máš možnosť pritiahnuť človeka na jej rozšírenie? Láka ťa prinášať osvetu a formovať našu slovač? Tak už potom vieš, kde sa môžeš angažovať...

Športové aktivity

V zdravom tele zdravý duch, ako sa vravieva...V tejto sekcii sa môžu realizovať všetci športovo založení a športovo žijúci. Chýba ti bujarejšie športové vyžitie, chceš viac turnajov a súťaženia?
V LS plánujeme spustiť 0. ročník futbalovej ligy(predpríprava na 1.ročník ligy) medzi medikmi, zubármi, veterinármi a farmaceutmi, môžeš to formovať práve ty!

Publikačné aktivity

Tiež ti vŕta v hlave, prečo je v každom Ardovi nejaký článok o koňoch a prečo je tam málo farmaceutických tém? Máš možnosť to zmeniť a činiť sa za farmaceutov v študentskom časopise Ardo.
Ak nie v Ardovi, tak určite minimálne na našich webových stránkach a fb stránke, najmä ak nie si z tých, ktorí zdedili nejaké to básnické črievko. Od admina cez webmastera po pravidelného prispievateľa, priestor si nájde každý.
Jednoducho povedané, táto časť sa zaoberá čímkoľvek publikačným.

Zahraničné aktivity

V súčasnom stave sú zahraničné aktivity hudbou budúcnosti a cieľom pre ďalšie generácie. Cieľ ako napríklad stať sa plnoprávnym členom  IPSF ( International Pharmaceutical Students´ Federation) a EPSF ( European Pharamceutical Student´s Association), organizovať výmenné a zahraničné praxe či účasť na zahraničných kongresoch a spolupráca so zahraničnými študentskými spolkami.

Uvedené aktivity sú uvedené pre približnú predstavu o možnostiach, fantázii a dobrým nápadom sa medze, samozrejme, nekladú :)

Tým, ktorí sa dočítali až do záverečnej časti, ďakujeme, a pre tých, ktorí to nemajú na lehátku, v prípade záujmu ponúkame formu elektronickej prihlášky.
Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Stiahnite si prihlášku do SKŠF:

Riadne vyplnenú prihlášku je potrebné odoslať na našu adresu:

Komenského 73,

Košice, 041 81,

Slovensko

Alebo osobne do rúk tajomníka.