http://www.sksf.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/hlavicka2gk-is-87.jpglink

Akcie a podujatia SKŠF

Svetový deň zdravia 2017 - Správa

Svetový deň zdravia 2017 - Správa7.apríl je už viac ako 60 rokov spájaný s celosvetovým podujatím s názvom Svetový deň zdravia, ktorý sa už po niekoľkýkrát pokúsili demonštrovať  aktívni  členovia Spolku košických študentov farmácie (SKŠF) aj na pôde ich alma mater. Témou pre rok 2017 bola „depresia“. Ide o  duševný stav charakterizovaný pocitmi smútku, skleslosti, vnútorného napätia či nerozhodnosti spolu s útlmom a spomalením duševných a telesných procesov, ochudobnením záujmov a nízkym sebavedomím.


„Náš“ deň  zdravia, ktorý sa uskutočnil 4. apríla 2017 na pôde Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach zahŕňal sprievodné aktivity súvisiace nielen s danou problematikou, ale zamerali sme sa celkovo aj  na  zdravie ako také.
Akciu sme odštartovali presne  o 9:00 v Pavilóne chemických disciplín (PCHD) bezplatným meraním životných funkcií vďaka strednej zdravotníckej škole, Moyzesova 17 v Košiciach. Veľmi nás teší, že aj tento 5. ročník, rovnako ako vlaňajší, mal osvetu opäť nielen medzi študentmi našej univerzity, ale aj u zamestnancov univerzity. Informovať sa o svojom zdravotnom stave aj takýmto spôsobom určite ocenili viacerí. Dozvedeli sa čoho sa majú vyvarovať, čo zmeniť v doterajšom spôsobe života, popritom ako stáli v dlhých radoch na „čakačke“ pre meranie tlaku krvi, glukózy, percenta tuku v tele, stanovenie indexu telesnej hmostnosti. Ďalší stánok bol bohatý na zdravú výživu, v ktorom sa mohli ľudia občerstviť. Podával sa ovocný šalát, po ktorom sa len tak „zaprášilo“ a rôzne bylinkové čaje. Pripravili sme aj  brožúrky venované téme depresia a ako bojovať s depresiou, aké sú možnosti prírodnej liečby a mnohé ďalšie informácie. Záujemcovia mohli vyplniť test podľa Becka a zistiť mieru ich depresie a tým pádom sme mohli skonštatovať, že situácia medzi študentami nie je deprimujúca, aj keď sa tak niekedy tvárime.

5. ročník, tohto celosvetovo organizovaného podujatia, by nebolo možné zorganizovať bez podpory vedenia Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a Slovenskej lekárnickej komory, za čo im patrí veľká vďaka.

Fotogaléria

Komentárov   

 
0 # Noe 2017-05-15 23:28
Precisely what I was searching for, regards for putting up.


Here is my weblog: term weight - denisetall.over-blog.com,
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať | Nahlásiť administrátorovi
 
 
0 # Rodrick 2017-06-21 13:54
First off I want to say wonderful blog! I had a quick question which I'd like to ask if you do not
mind. I was curious to know how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.

I've had a difficult time clearing my mind in getting my ideas out there.
I do take pleasure in writing however it just seems like
the first 10 to 15 minutes tend to be wasted just trying to
figure out how to begin. Any ideas or tips? Appreciate it!


Also visit my homepage - foot pain arch
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať | Nahlásiť administrátorovi
 
 
0 # Wilda 2017-07-15 17:19
whoah this blog is great i like reading your posts.
Keep up the good work! You understand, lots of persons are
hunting round for this info, What makes
you grow taller during puberty?
could aid
them greatly.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať | Nahlásiť administrátorovi
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Pár slov o SKŠF

Spolok košických študentov farmácie (SKŠF) je občianske združenie zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 18.2.2011.

Sme študentskou organizáciou, ktorej hlavným poslaním je upevňovanie farmaceutického povedomia na verejnosti a aj medzi samotnými študentmi farmácie na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Čítať ďalej

2-z-dani

Partneri

250x250freeweb_SK.png
slek

SUVko

  dr max logo
apatykar jarlu
logo-zdl-oz